NURER VIZORDEN BAKINCA

Görüntülediklerimiz, kendi yaşam deneyimlerimizle öğrendiklerimiz, gördüğümüz ve tanık olduğumuz şeylerin bir özetidir. Her bakış açısı farklı bir deneyimi yansıtır.

Subscribe
RSS

Başlarken,

April 18, 2012  •  Leave a Comment

 

Annemin paşa oğlu, babamın pusetteki gukku kuşuydum. Dün kız kardeşini kızdıran küçücük bir çocuk bugün ise delikanlı yetiştiren bir baba.

Yıllar hızla akıp giderken bu yolculukta, çok güzel dostluklar biriktirdim. Aşk ve sevgi ile küçük bir aile yarattım ve yanımda Gül’üm, rüzgârımda Boram oldu.

Telaşlı, heyecanlı bir kişiliğim olduğunu söylüyor tüm  sevdiklerim. Heyecanlı olmak güzel de, telaş içinde yaşarken ne gözümüz görüyor ne de kulağımız duyuyor. Acaba neye baktığımızın daha da önemlisi ne gördüğümüzün ne kadar farkındayız? Peki ya hayatın renklerinin farkında mıyız? Bazen siyah beyaz altüst olsa da yaşamımız, onların da renk olduğunu görüp tonlarını hissedebiliyor muyuz?

Asla kaybetmek istemiyorum bu heyecanımı, telaş içinde ve her zaman heyecanlıyım. Mutluyum gördüklerim için, kimi zaman da çok kaygılı tüm gördüklerimden...

Önceleri hobi sonraları yaşamıma anlam kazandırmak istediğim için gördüklerimi fotoğraflamaya başladım tutkuyla. Her şeyi fotoğrafladım ilk zamanlar. Sonraları içinde insanların da olduğu, öyküsü olan hayatın fotoğraflarını çekmeyi daha çok sevdiğimi fark ettim. Sıfatlardan, unvanlardan uzak, hikâyelerin içinde sohbet ederken buldum kendimi. Paylaşırken birlikte bakıp gördüklerimizi, fotoğraf karelerine benim gördüğüme göre yansıtmaya çalıştım.

"Alice Harikalar Diyarında" ki yolculuğunun hemen başında, bir kuyudan aşağıya düştüğünde karşılaştığı tavşana, önünde uzayıp giden iki yoldan hangisini seçmesi gerektiğini sorar, tavşanın yanıtı ise şöyledir : “Nereye gideceğini bilmiyorsan, seçeceğin yolunda önemi yoktur”

Beni varılacak yerler kadar, yolculuklar da çok mutlu ediyor. Nereye gideceğimi biliyorum. Artık zamanı gelmişti, bir yerden bu yeni yolculuğa başlamam gerekiyordu. Gördüklerimi, görürken hissettiklerimi paylaşmamı istiyordu sevdiklerim.

Başlıyorum....

Başlarken,

Telaşlıyım her zamanki gibi, tüm hazırlıkları en ince ayrıntısına kadar tamamlayıp gideceğim yere bir an önce varmak için...

Bu defa daha farklı olacak sanki yolculuk,
çok heyecanlıyım…


Nurer Yüksel

İstanbul, Nisan 2012
 


Comments

No comments posted.
Loading...